Site Rengi


Müşteri Hizmetleri
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Bize 7/24 Ulaşınız
Bize Ulaşınız

VR4+ DC Inverter Heat Recovery

VR4+ DC Inverter Heat RecoveryGeçerli V4+ Heat Pump sistemi göz önüne alınarak, VR4+ Heat Recovery sisteminde bir oda sogutulurken digeri MS kutusu sayesinde ısıtılır ve bu sayede kullanıcı için özgürlük ve esneklik saglanmıs olur. MS kutusu Heat Recovery sisteminin en önemli parçalarından biridir.

Eş Zamanlı Isıtma ve SoğutmaGeçerli V4+ Heat Pump sistemi göz önüne alınarak, VR4+ Heat Recovery sisteminde bir oda sogutulurken digeri MS kutusu sayesinde ısıtılır ve bu sayede kullanıcı için özgürlük ve esneklik saglanmıs olur. MS kutusu Heat Recovery sisteminin en önemli parçalarından biridir. Ortamda istenilen ihtiyaca göre gerekli olan sogutma veya ısıtmayı saglar. Heat Recovery sistem adında anlasıldıgı üzere, yukarıda bahsedilen faydalarının yanında aynı anda ısıtma ve sogutma yapıldıgı durumlarda sogutma yapılan mahaldeki atık ısıyı, ısıtma yapılan mahalde kullanarak yüksek bir ısı geri kazanımı saglar.

Bu sayede, Heat Recovery sistemler geleneksel Heat Pump sistemler ile karsılastırıldıgında daha yüksek enerji verimliligi saglar. Iki temel modülden olusmaktadır. Bu modüllerin kombinasyonu ile 84 kW (30HP) kapasiteye ulasabilmektedir. Sisteme maksimum 28 adet ve dıs ünite kapasitesinin %130 una kadar iç ünite baglana bilmektedir.

Geleneksel heat pump
VR4+ Heat Recovery Sistem
MS EkipmanıYüksek ve alçak basınç gaz borularına ilave olarak sıva hattına da sahip olan MS kutusu bu sayede eş zamanlı ısıtma ve soğutma çalışmasını tek bir sistemden sağlayabilir.
Yüksek Katlı ve Büyük Binalarda Eş Zamanlı Isıtma ve Soğutma ÇözümleriVR4+ Heat Recovery serisi eş zamanlı ısıtma ve soğutma için 84kW kapasiteye kadar bağlantı sağlanabilir. Isıtma ve soğutma modunda uyumlu çalışması ile enerji korunumu ve tasarrufu ön plana çıkar. Şartlandırılmak istenilen mahale göre ısıtma ve soğutma modu arasındaki ısı transferi, dengeli ısı değiştirici sayesinde klasik Heat Pump sistemine göre %20’ye varan tasarruf sağlar.
Maksimum İç Ünite Sayısı
MS Kontrol KutusuEş zamanlı ısıtma soğutmanın sırrı MS ünitesinde gizlidir. Ünitenin girişinde 3 boru ve çıkışında 2 boru bağlantısı bulunmaktadır. MS kullanıcıların ihtiyacına göre ısıtma için sıcak gaz, soğutma için soğuk likid taşımaktadır. Temel soğutma modunda, ısıtma için kullanılan soğutucu akışkan yoğunlaştığı için, diğer iç ünitelerde soğutma için kullanılabilir. Aynı yolla soğutma için kullanılan soğuk likid, diğer iç ünitelerin mahalleri ısıtması için kullanılabilir.
Dış Ünite İçin Yedekleme FonksiyonuÇoklu bir sistemde herhangi bir ünite master ünite olarak ayarlabilir. Bu sayede master üniteden arıza oluştuğunda diğer cihazlar çalışmaya devam eder. Bu durum cihazın kontrol kartındaki dip switchlerden ayarlanır.
İç Ünitelerin Sürekli ÇalışmaHer bir iç ünite sistemi ağ üzerinde ayrı ayrı kontrol edilir. Bu VRF sisteminde herhangi bir iç ünitenin arızalanması durumunda bile etkilenmeden çalışmaya devam etmesini sağlar.
Yüksek Verimli Yağ Denge ve Yağ Dönüş TeknolojisiModüller arasındaki yağ dengesi, yağ denge hattı ile sağlanır ve bu sırada kompresör çalışmaya devam eder. Yüksek verimliliğe sahip santrifüj yağ ayırıcı (%99) sisteme karışmış yağı toplar ve kompresöre geri gönderir. Sistemin çalışma süresi ve durumunu izleyerek otomatik yağ dönüş programı güvenilir bir şekilde yağ dönüşünü sağlar. Yağ geri dönüş işlemi yaklaşık 8 saatte bir olmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?